وبلاگ

شما اینجا هستید

مقاله‌های وبلاگ بازخورد

ممنوعیت ورود کالا یا وضع تعرفه بالای واردات به منظور ممانعت از صادرات

راهکار سیستم هماهنگ شده در قوانین مبدا و موانع ورود صادراتی

بازرگانی, توسعه مشتری و تحقیق بازار, صادرات, طرح کسب و کار, واردات / 0دیدگاه

وقتی یکی از مقاصد صادراتی، ورود کالای شما رو ممنوع کرده و یا براش تعرفه گذاشته، یه راهکار احتمالی شناسایی و تغییر کد صحیح HS، متناسب با اون مقصد صادراتیه. تعریف محصول با کدهای جایگزین می‌تونه در شرایط تحریمی، ممنوعیت واردات، قوانین محدودکننده مبداء و اخذ تعرفه‌های غیررقابتی‌ راهگشا باشه.

مشکلات صادرات میوه  سبزیجات و مواد غذایی

اهرم سازی ارزش افزوده صنایع تبدیلی در صادرات مواد غذایی

ایده‌پردازی و اعتبارسنجی ایده / 0دیدگاه

حمل و پشتیبانی صادرات موادغذایی خصوصا میوه و سبزیجات خیلی کار حساس و دقیقیه و کوچکترین تغییر در برنامه می تونه مشکل ساز بشه.
 

چهار انتخاب ماتریس اولیه آنسوف ابزاری کلیدی برای توسعه بازار

چهار انتخاب ماتریس اولیه آنسوف ابزاری کلیدی برای توسعه بازار

بازرگانی, صادرات / 0دیدگاه

چهار انتخاب ماتریس اولیه آنسوف که ابزاری کلیدی برای توسعه بازار محسوب می‌شه، شامل چهار استراتژی اعم استراتژی نفوذ در بازار (با فروش محصولات موجود در بازار موجود)، استراتژی توسعه محصول جدید (با فروش محصول جدید در بازار موجود)، استراتژی توسعه بازار (با فروش محصولات موجود در بازار جدید) و استراتژی متنوع سازی (با فروش محصول جدید در بازار جدید) می‌شه.

معرفی ابزار نقشه ظرفیت صادراتی

معرفی ابزار نقشه ظرفیت صادراتی

بازرگانی, توسعه مشتری و تحقیق بازار, صادرات, واردات / 0دیدگاه

نقشه ظرفیت‌های صادراتی ابزاری قدرتمند برای ایده یابی و بررسی فرصت های تجاریه، که به صورت رایگان در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار گرفته و کمک می کنه تا بدون داشتن زمینه ذهنی، بهترین محصولات بازارپذیر کشور، در کنار بازارهای جذاب برای اون محصولات و همچنین رقبای فعال در اون بازارها رو شناسایی کنیم.

تجربه‌ای برای ساختن، ساختن برای ماندن

تجربه‌ای برای ساختن، ساختن برای ماندن

فروش / 0دیدگاه

در این نوشتار با بررسی عوامل اصلی «تغییر» فضای کسب و کار در حوزه کسب و کارهای کارگاهی و فروشگاه‌های کوچک می‌پردازیم و اینکه چطور تاریخ در این مورد تکرار می‌شود و راهکار برخورد با چالش‌های پیش رو رد مدل ذهنی ساختن جستجو می‌کنیم.

تدوین طرح کسب و کار با رویکرد تکاملی

طرح کسب و کار / 0دیدگاه

اقتصادهای با ثبات و قدرتمند تنها در کشورهایی که دارای بخش‌های کسب و کار کوچک فعال، کارآفرین و موثر هستند، می‌تواند توسعه یابد چراکه در این کسب و کارهای کوچک بهینگی نه از جنس مقیاس، بلکه از تلفیق ایده-فرصت و برمبنای فناوری است.

مربیگری؛ فراتر از آموزش

مداومت، پیگیری و شرط ایجاد نتیجه، عناصری هستند که مربیگری را در حوزه راه‌اندازی و توسعه کسب و کار ارزشمندتر می‌سازند. آنچه بازخورد تلاش می‌نماید به مخاطبان خود عرضه نماید.

آنچه دیگران در بازخورد می‌خوانند

دسته‌بندی درس‌ها

نظرسنجی‌ها

در چه مرحله‌ای از صادرات هستید؟