پرسش‌های پرتکرار

شما اینجا هستید

بازخورد یک پروژه آموزشی با رویکرد مربیگریه که بر روی توسعه مهارت‌های راه‌اندازی کسب و کار متمرکز شده؛ در صورتیکه ایده‌ای مشخص داشته و قصد کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کاری رو دارید، و یا اینکه در حال حاضر مشغول فعالیت‌های استارتاپ هستید و یا کسب و کار نوپایی دارید که در بعضی قسمت‌ها هنوز تثبیت نشده، بازخورد می‌تونه یکی از انتخاب‌هاتون باشه؛ چرا تلاش می‌کنه برای پرسش‌ها و چالش‌های شما، راهکارهای کاربردی معرفی کنه. بخش عمده آموزش‌های بازخورد  مهارتی هستند و از طریق همین وب‌سایت و یا اپلیکیشن تلفن هوشمند، طوری طراحی شدند تا بتونین خودتون و یا یکی از اعضای تیم راه‌اندازتون، مهارت لازم رو توسعه بدید، کار رو به انجام برسونید و مسائل پیش رو با نتایج قابل قبولی حل کنید. در انتها امکان مشاوره و پرسش و پاسخ هم برای بازخوردی‌ها وجود داره.
امروز می‌دونیم که مسائل و چالش‌های مرحله راه‌اندازی، استارتاپ و کسب و کارهای نوپا با کسب و کارهای تثبیت شده و جاافتاده، کاملاً متفاوته؛ در توضیحش احتمالاً شما هم متوجه شده باشین که در هرکدوم از فعالیت‌های برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی، تیم‌سازی و جذب نیروی انسانی، بازاریابی و توسعه مشتری، حسابداری و کنترل، یه کسب و کار نوپا نه منابع لازم رو داره و نه داده‌ایی در اختیار داره تا بتونه از ابزارهای مدیریتی استفاده کنه، پس به ابزارهای متفاوت و البته توسعه مهارت‌های متفاوتی برای به کارگیری اون ابزارها نیاز خواهد داشت. فهمیدن این تفاوت در سال‌های اخیر، حوزه دانش متفاوتی رو برای ما ایجاد کرده، که مورد تمرکز بازخورده. به عبارت دیگه بازخورد غیر از حوزه توسعه بازار یا توسعه محصول در حال حاضر راهکار، آموزش و مشاوره‌ای برای کسب و کارهای بزرگ و جاافتاده ارائه نمی‌کنه.
یکی از تفاوت‌های عمده در خصوص راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا با راهبری کسب و کارهای جاافتاده، مربوط به همین موضوعه. کسب و کارهای نوپا مشتری خودشون رو نمی‌شناسن، بالطبع ترجیحاتشون و رفتار خریدشون و خیلی از موارد دیگه هم در این مرحله ناشناخته‌ست. به همین دلیل، مهمترین و اساسی‌ترین مرحله راه‌اندازی کسب و کار، جستجو و تحقیق و در ادامه اعتبارسنجی یافته‌های تحقیقه. این کار کمک می‌کنه با حداقل هزینه، احتمال شکست رو به میزان قابل توجهی کاهش بدیم و در صورت لزوم با انجام چرخش در بعضی موارد، این مسیر رو تکرار می‌کنیم تا به مدلی معتبر برسیم.
بازخورد در ابتدا تناسب این ایده رو با ظرفیت‌های اجرایی شما بررسی می‌کنه، مسیر توسعه کسب و کار رو شفاف‌تر می‌کنه و در صورت لزوم آموزش‌هایی رو به شما توصیه می‌کنه؛ چنانچه پس از طی این آموزش‌ها، چالش حل نشده‌ای در کسب و کار وجود داشته باشه، مربیان باتجربه راهکارهای موثری برای شما خواهند داشت.
این کاملا بستگی به شما داره، اگه به دنبال حفظ رویه‌های قبلی هستید متأسفانه خیر، شاید بهترین کمک رو بتونین از مراکز مشاوره مدیریت با تخصص عارضه‌یابی دریافت کنین. در اینگونه موارد مربیان ارتباط بیشتری با شما برقرار می‌کنند؛ با بررسی دفاتر و عملکرد گذشته، نقاط آسیب‌پذیر رو شناسایی می‌کنن، شرایطی رقابتی و متغییرهای بازار رو تحلیل می‌کنن و تلاش می‌کنن تا با شناسایی مزیت‌ها و نقاط قوت، رفته رفته جایگاه مناسبی در شرایط رقابتی براتون ایجاد کنند؛ امیدواریم به موقع دست به کار شده باشید و با کمک مناسب، مشکل کاملا برطرف بشه! ولی چنانچه علاقمند به پذیرش تغییرات، بهره‌گیری از فناوری‌ و خصوصا توسعه محصول/خدمت به بازارهای جدید باشید، خدمات بازخورد یکی از بهترین انتخاب‌هاتونه.
کسب و کارهای سنتی ریشه‌دارترین انواع کسب و کارهای ایرانی هستند و تجربیات بسیار ارزشمندی دارند؛ اگرچه تغییر شرایط الزاماتی رو برای همه فعالان اقتصادی، از جمله این کسب و کارها رغم زده و تغییر بخشی از فرآیندهای قدیمی‌تر رو ضروری کرده. مثال واضح این تغییر رو می‌شه در ظهور پدیده دریانی‌ها دونست که در پاسخ به نیاز به فروشگاه‌های بزرگ‌تر شکل گرفته و سازمان یافته‌اند. اگه آماده پذیرش تغییرات و توسعه مهارت‌های خودتون هستید، خوشحال می‌شیم بخشی از فرآیند موفقیت‌تون باشیم.
البته. تصادفاً راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی و یا ورود به عرصه تجارت الکترونیک برای فروشگاه‌ها و کسب و کارهای موجود که دارای ارتباطات و فرآیندهای تعریف شده و مشخص برای تأمین منابع، خرید، انبار، حسابداری، نیروی انسانی و شرکا و ... هستند، در صورت بهره‌مندی از مشاوره خوب، توجه به ظرایف و پیشبرد دقیق برنامه‌ها، احتمال موفقیت بالایی برای صاحبین این مشاغل داشته و گزارشات موفق متعددی در این زمینه وجود داره. به کارگیری اصول کسب و کارهای اینترنتی، قطعاً ضریب این موفقیت رو افزایش خواهد داد، امری که بازخورد رو در کنار شما قرار می‌ده.

بخشی از خدمات بازخورد در حال حاضر و به یاری پروردگار برای همیشه، به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خواهد بود. بعضاً متناسب با نوع خدمت -شرکت در نظرسنجی و یا تکمیل فرم‌ها و آزمون‌ها- ثبت‌نام در سایت (ایجاد حساب کاربری) به منظور ذخیره‌سازی و تبادل اطلاعات ضروریه، که کاملاً رایگانه و هیچ هزینه‌ای در برنداره. ثبت‌نام در سایت امکان می‌ده تا در جریان آخرین تغییرات درس‌ها و دوره‌های جدید قرار بگیرین و با اعلام ترجیحات آموزشی خودتون، در اولویت‌بندی انتشار درس‌ها به ما ایده بدین.

با توجه به هزینه‌بر بودن تولید و روزآمدسازی محتوای آموزشی، و همچنین نگهداری سامانه‌های وب و موبایل، دریافت هزینه، اجتناب‌ناپذیره؛ بازخورد تمام تلاش خودش رو برای کمینه سازی این هزینه‌ها و امکان دسترسی آسان برای همه اقشار به محتوای آموزشی با کیفیت رو به کار گرفته. به منظور عضویت و استفاده از محتوای آموزشی مختص اعضا، ضرورت داره نسبت به پرداخت حق عضویت مطابق برنامه مورد نیاز خودتون اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به بخش عضویت ویژه مراجعه بفرمایید.

حساب کاربری با کلیک روی دکمه ثبت‌نام در گوشه بالا سمت چپ تمامی صفحات بازخورد یا در این قسمت انجام می‌شه و به منظور ایجاد یک حساب کاربری، حداقل یک آدرس پست الکترونیک معتبر لازم خواهید داشت. پس از درخواست ثبت‌نام، یک ایمیل حاوی اطلاعات تکمیلی مراحل ثبت‌نام برای شما ارسال می‌شه. همچنین پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام و تعیین کلمه عبور، می‌تونید با ورود به سامانه، و مراجعه به قسمت ویرایش، اطلاعات پروفایل خودتون رو تکمیل کنید.
نام کاربری یک بار و در زمان ثبت‌نام تعیین می‌شه و قابل تغییر نیست،‌ ولی تغییر کلمه عبور شما در قسمت درخواست گذرواژه جدید در پنل کاربری ورود به سامانه، و از این قسمت قابل انجامه؛ برای این منظور کافیه به واسطه پست الکترونیکی معرفی شده به سامانه بازخورد، درخواست‌تون رو ثبت کنین. در ادامه، یک ایمیل حاوی نام کاربری و لینک یک‌بار برای تغییر گذرواژه‌تون ارسال می‌شه که با کلیک روی این لینک ضمن ورود به سامانه بازخورد، امکان تغییر و بازنشانی گذرواژه براتون فراهم شده. فراموش نکنین که در انتها حتماً باید تغییرات رو ذخیره کنین.
برای ورود به سامانه باید از ترکیب نام کاربری و کلمه عبورتون استفاده کنید. برای یادآوری نام کاربری می‌تونید از طریق درخواست گذرواژه جدید، به واسطه پست الکترونیکی معرفی شده به سامانه بازخورد، اقدام کنید. در این روش، یک ایمیل حاوی نام کاربری و لینک یک‌بار برای تغییر گذرواژه‌تون ارسال می‌شه که بعد از دیدن نام کاربری‌تون، در صورت عدم نیاز به تغییر گذرواژه، می‌تونید از لینک استفاده نکنید.
ما در بارخورد تمامی تلاش خود را به کار می‌بندیم تا بتوانیم سلایق و نیازمندی‌های آموزشی شما رو در حوزه کسب و کار تأمین کنیم، با این حال، چنانچه به هر دلیل قصد دارید حساب کاربری خودتون رو حذف کنید، لطفاً درخواست خود رو با واحد فنی در میون بگذارید.
دوره‌ها و تک درس‌های آموزشی از منابع مختلف و متناسب با نیاز و تقاضای مخاطبین بازخورد انتخاب و یکپارچه شده، توسط کارشناسان تغییرات لازم اعمال و بومی می‌شوند و نهایتاً با مثال‌های کاربردی و آزمون‌های مورد نیاز همراهی می‌گردند. به این ترتیب دوره‌های آموزشی منحصراً برای مخاطبان بازخورد شخصی‌سازی شده و عمدتاً حتی در سرفصل‌ها هم مشابه هیچ یک از دوره‌های آموزشی دیگر نخواهد بود، البته قضاوت در خصوص این روش و کیفیت محتوای آموزشی تدارک دیده شده، با شماست!
نکته مهم در آموزش‌های کاربردی نیازمندی‌های شماست. اگر در ایام پیش رو مثلاً به مهارت‌های «توسعه مدل کسب و کار» نیاز دارید، می‌تونید دوره آموزشی مربوطه رو ورقی بزنید، البته جایگاه این دوره‌ها، با توجه به مباحث مرتبط، پیش نیاز و یا مفروضات دوره در مسیر کلی و نقشه راه مشخص شده، که امیدواریم زمان کافی برای مطالعه منظم اون‌ها رو هم داشته باشید.
دوره‌های آموزشی بازخورد معمولاً کوتاه مدت بوده و اجزای دوره شامل محتوای آموزشی، فایل‌های ویدئویی، صوتی، چندرسانه‌ای، تمرین و آزمون خواهند بود که بسته به موضوع در قسمت جزئیات دوره به همراه زمان مورد نیاز مطالعه دوره مورد نظر، در دسترس مخاطبین گرامی قرار گرفته.
آزمون‌های تدارک دیده شده، از میان معتبرترین منابع بین‌المللی و به منظور درک و شناسایی بهتر شما از استعدادها، ویژگی‌های شخصیتی به همراه نقاط ضعف و قوت در کنار علاقمندی‌ها و ذهنیات خودتون، انتخاب شده. در حقیقت ورود به عرصه کسب و کار بدون اشراف نسبت به این شناخت، ریسک بزرگیه که بازخورد پیشنهاد نمی‌کنه!
شما می‌تونید آخرین نسخه از بیانیه محرمانگی اطلاعات در بازخورد رو در این قسمت مطالعه کنید، اگرچه بازخورد هیچیک از اطلاعات حساس شما رو ثبت نمی‌کنه و امکان دسترسی به اطلاعات شخصی صرفاً برای خود شما محفوظه. لذا اکیداً توصیه می‌کنیم از در دسترس قرار دادن کلمه عبور خود، نزد سایرین اجتناب نمایید.  
اعتبار این آزمون‌ها در ۱۴۲ کشور با روایی بالا در زمینه‌های کاربردی کسب و کار مورد ارزیابی قرار گرفته و شما می‌تونید با مراجعه به سایت مرجع، اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید. بازخورد در آزمون‌های خود از نسخه‌های اصلی پرسشنامه استفاده کرده و نتایج و تحلیل‌های مربوطه رو هم مطابق راهنمای موسسه CPP (مجری انحصاری این آزمون‌ها) انجام می‌ده و هیچ نظر یا توجیهی در قبال تفاوت‌های موجود با سایر سایت‌ها و اپ‌ها نداره.
متأسفانه با توجه به شرایط بین‌المللی، امکان ارتباط مستقیم شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های دانشگاهی و تحقیقاتی امریکایی وجود نداره، که امیدواریم این محدودیت در آینده برچیده بشه.
بازخورد به جای فروش تک‌تک دوره‌های آموزشی در قالب پکیج، دسترسی به کل محتوای آموزشی رو به صورت یکجا، برای مدت زمان مشخص، در ازای پرداخت حق عضویت در اختیار کاربران خود قرار می‌ده. مزیت این مدل، علاوه بر امکان برقراری ارتباط بین مطالب آموزشی در دوره‌های مختلف و امکان ارجاع از یک دوره به دوره دیگه (به عنوان مثال به دوره‌های پیش نیاز، یا توسعه مهارت‌های تکمیلی و پوشش‌دهنده)، فراهم نمودن زیرساخت مشترک میان اعضا به منظور دسترسی به فرم‌ها و ابزارهای کاربردی، و امکان ارائه خدمات مربیگری و مشاوره در قالب پرسش و پاسخ به اعضا و همچنین به اشتراک‌گذاری تجربیات بین مهارت‌جویان هم سطح رو در بر می‌گیره. عضویت ویژه در بازخورد با پرداخت حق عضویت در دوره‌های زمانی یک، سه و شش ماهه در نظر گرفته شده، به این ترتیب بلافاصله پس از پرداخت حق عضویت متناسب با برنامه زمانی مورد نظر، دسترسی به کلیه محتوای آموزشی و خدمات دیگه برای اعضا به صورت خودکار فراهم می‌شه.
تمامی کارت‌های بانکی عضو شتاب در هر دو درگاه پرداخت اینترنتی بانک‌های ملت و پاسارگاد (هر کدوم که فعال باشد) قابل استفاده خواهند بود. به منظور پرداخت حق عضویت از طریق درگاه بانکی، ورود اطلاعات شماره کارت بانکی، رمز دوم، کد cvv2 و تاریخ انقضای کارت در سامانه شاپرک (متعلق به بانک مرکزی) الزامی است.
مبنای محاسبه ماه در سامانه بازخورد، ۳۰ روز تقویمی قابل محاسبه از زمان عضویته و به همین ترتیب دوره‌های عضویت ۳ یا ۶ ماهه هم به ترتیب معادل ۹۰ و ۱۸۰ روز تقویمی محاسبه می‌شه.
 بازخورد تحت قوانین تجارت الکترونیک کشور و به عنوان یکی از پلتفرم‌های سامانه بده بستان (دارای نماد اعتماد الکترونیک) فعالیت می‌کنه، و با توجه به صدور آنی دسترسی اعضا به محتوای آموزشی، در صورتیکه درخواست موجهی در خصوص لغو و استرداد حق عضویت فصلی یا دوره‌های طولانی‌تر در بازه زمانی ۷ روز پس از خرید حق عضویت دریافت بشه، عودت وجوه پرداختی با کسر حق عضویت یک ماه اول، مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ لذا هزینه عضویت حداقل یک ماه، قابل استرداد نخواهد بود.
ملاک صحت عملکرد پرداخت وجه، بازگشت خودکار به سایت بازخورد و دریافت کد پیگیری است. در موارد نادری که به هر دلیل پرداخت‌ها به صورت ناتمام مانده و یا با مشکل مواجه شود، طبق اعلامیه شاپرک، وجه تا ۷۲ ساعت به حساب خریدار عودت می‌گردد. در غیراینصورت می‌بایستی از طریق شعبه مربوطه پیگیری شود.

نتونستید پرسش مورد نظرتون رو در این قسمت پیدا کنید؟

چنانچه، پرسش مورد نظر شما در قسمت پرسش‌های متداول درج نشده است، احتمالاً تا این لحظه چندان مورد توجه سایرین قرار نگرفته است. در اینصورت لطفاً پرسش خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

پشتیبانی فنی ارسال مشکلات

این قسمت به پرسش‌های فنی، مسائل و مشکلات مربوط به عضویت، دسترسی به بخش‌های مختلف و عملکرد کلی سایت و یا نرم‌افزار موبایل پاسخگو می‌باشد.

تولید محتوا ارسال پیشنهاد

در قسمت تیم تولید محتوا آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما به منظور بهبود کیفی محتوای آموزشی و یا مشاوره‌های ارائه شده خواهند بود.

مربیگری؛ فراتر از آموزش

مداومت، پیگیری و شرط ایجاد نتیجه، عناصری هستند که مربیگری را در حوزه راه اندازی و توسعه کسب و کار ارزشمندتر می‌سازند. آنچه بازخورد تلاش می‌نماید به مخاطبان خود عرضه نماید.

 

آنچه دیگران در بازخورد می‌خوانند