با نگاهی به آخرین نکته‌ و اینکه چرا اینجا هستین، به این موضوع می‌پردازیم که چگونه می‌تونیم کارآفرینی رو آموزش بدیم؟ در گذشته آموزش کارآفرینی، درباره اجرا بود. آموزش می‌دادیم که چطور طرح کسب و کار بنویسید. آموزش می‌دادیم که چطور اسلاید‌های خودتون رو برای ارائه به سرمایه‌گذارها آماده کنین و اگر می‌خواستیم خیلی خوب آموزش بدیم، ازتون می‌خواستیم که کلی هم تحقیقات انجام بدین. ولی در همه این موارد پیش‌فرض این بود که اجرا مهمترین قسمت کل ماجرا‌ست. ولی چیزی که الان می‌دونیم اینه که این موضوع واقعیت نداره.

یادگیری کارآفرینی، دلیلی که ما پیشنهاد می‌دیم بخاطرش این دوره رو ب‌گذرونید، در مورد جستجو برای مدل کسب و کار و طی این دوره به شما یاد خواهیم داد که چطور جستجو کنید. به این ترتیب، منظور از آموزش کارآفرینی به صورت ضمنی اینه که در نهایت می‌خواهیم شما همه چیز رو که در دوره MBA تدریس می‌شه رو طی یک دوره زمانی دو تا سه ساله بدونید، چراکه در نهایت اگر موفق شدید استارتاپتون رو تا حد یک شرکت بزرگ رشد بدید، اون زمان لازمه که در مورد حسابداری و منابع انسانی هم بدونین، و همچنین رفتار سازمانی، رهبری و غیره.

ولی در ابتدا، به یک سری مهارت‌ها دیگه‌ای احتیاج دارین که تا الان وجود نداشته، پس به شما خوش آمد می‌گیم به اولین دوره راه اندازی کسب و کار در نوع خودش که جستجو رو در ابتدای کار قرار می‌ده و این موضوع در نوع خودش تغییر بزرگیه.

این دوره با محوریت توسعه مشتری فقط یکی روش‌شناسی متفاوت نیست؛ بلکه مهارت‌هایی رو به شما می‌آموزه که در استراتژی و فرآیند و سازماندهی و همچنین نهایتا اگر کسب و کار موفقی رو راه‌ اندازی کردین، بعد این امکان رو به شما میده که طرح کسب و کارتون رو بنویسین، و مستندات عملیاتی و برآوردهای مالی رو به منظور اداره کسب و کارتون تهیه کنین. پس سرجاتون محکم بنشینید، که داریم آموزش رو شروع می‌کنیم؛ و اجازه بدین مستقیماً بریم سراغ مدل کسب و کار و توسعه مشتری.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟