هفته جهانی کارآفرینی

شما اینجا هستید

کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار یکی از چالشی‌ترین تجربیاتیه که هر کدوم از ما ممکنه طی دوره زندگی خودمون تجربه کنیم؛ تجربه‌ای هرچند پرشور و هیجان و سرشار از امید به موفقت. ولی امروز همگی می‌دونیم که تجربه کارآفرینی موفق، به چیزی بیش از آشنایی با یک سری مفاهیم پایه کسب و کار و گذروندن دوره‌های خلاقیت یا پیگیری و شرکت در کارگاه‌های انگیزشی و حتی آموزه‌های مدیریتی نیاز داره.

موفقیت در مسیر راه اندازی و توسعه کسب و کار به مهارت‌های ویژه‌ای نیاز داره، که در اکثر مدارس کسب و کار به دانشجویان MBA آموخته نمی‌شه، چراکه سرفصل‌های درسی ترمیک اون‌ها برای یادگیری مدیریت یک کسب و کار موجود طراحی شده، و نه برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید. برای سال‌ها چنین فکر می‌کردیم که برای راه‌اندازی یک کسب و کار، می‌شه از همون اصولی مدیریتی کسب و کارهای مشابه‌ بهره گرفت؛ ولی امروز اطمینان داریم که راه اندازی یک کسب و کار جدید نیاز به سبد مهارتی و ویژگی‌های شخصیتی مشخصی داره، که بعضاً تا سال‌های اخیر برای ما ناشناخته بودن. هفته جهانی کارآفرینی فرصتیه تا این مهارت‌ها رو با هم بهتر بشناسیم.

آموزش گام به گام راه اندازی کسب و کار

بعد از رسیدن به چنین درکی، اساتید دانشگاه‌های برتر جهان روش‌های نسبتاً متفاوتی رو با رویکردهای مختلف در آموزش این مهارت‌ها (مهارت‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید) توسعه دادن، که برای نمونه می‌شه به سبک خلق مدل کسب و کار و طراحی ارزش پیشنهادی دکتر اوستروالدر و همکارانشون، یا مسیر کارآفرینی نظام‌مند توسط دکتر بیل اولت، فرآیند توسعه مشتری پروفسور استیو بلنک و در امتدادش مکتب استارتاپ ناب اریس ریک اشاره کرد. در این میون فرآیند توسعه مشتری پروفسور استیو بلنک ویژگی‌های منحصربفردی داره که ضمن اینکه به صورت کاملی به جوانب و پیامدهای هر گام در کلیت مسیر و مهارت‌های مورد نیاز کارآفرین برای یک تجربه موفق می‌پردازه، به نحویکه امروز مکتب استارتاپ ناب به عنوان پارادایم اصلی اکوسیستم‌های کارآفرینی تدریس می‌شه و مورد استفاده کارآفرینان قرار می‌گیره. در ادامه پروفسور بلنک طی یک دوره مفصل آموزشی به مهم‌ترین مباحث این فرآیند می‌پردازه و توضیح می‌ده که چطور می‌شه از شکست استارتاپ جلوگیری کرد.

در دوره آموزشی رایگان راه اندازی کسب و کار شرکت می‌کنم

کارگاه حضوری فرآیند توسعه مشتری

قطعاً شما هم بعد از گذروندن این دوره آموزشی، اعتماد به نفس بالاتری برای شروع و راه‌اندازی کسب و کارتون حس می‌کنین. قلباً براتون تجربه‌ای سرشار از هیجانات مثبت و توأم با یادگیری رو آرزو می‌کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک خبرهای خوشحال کننده‌ای از طرف شما و کسب و کارتون بشنویم.
ولی نکته‌ای که ممکنه برای شما هم محرز باشه، یادگیری عمیق در عمل، مبتنی بر تجربه و فهم درست مبانی و روش‌هایی هست که پروفسور بلنک در دوره آموزشی گام به گام راه‌اندازی کسب و کار آموزش می‌ده. ریسکی که ایشون توصیه می‌کنه با برگزاری کارگاه‌های حضوری، به صورت پروژه محور و با روش مربیگری فرد به فرد، و انجام فعالیت‌های میدانی متعدد به صورت تیمی، پوشش داده بشه. فرآیند طولانی و تمام وقت که ظرف مدت ۵ هفته به شما آمادگی قابل قبولی برای تصمیم‌گیری در خصوص ارزشمندی ایده، اولویت‌بندی و تخصیص منابع و روش‌های پیاده‌سازی ایده‌تون می‌ده. خوشحالیم که موفق شدیم این تجربیات رو کسب کنیم و با کمال میل آماده‌ایم که اون‌ها رو تمام و کمال در کارگاه‌های آقای منصوری در اختیار شما بگذاریم.

در کارگاه حضوری راه اندازی کسب و کار شرکت می‌کنم