مربیگری و مشاوره

GROW مدل منتخب بازخورد در مربیگری مهارت‌های کسب و کار

شما اینجا هستید

تناسب ایده با استعداد و ظرفیت

شناخت ظرفیت‌ها، منابع، شخصیت و علاقه‌مندی‌های ما در قالب مجموعه‌ای به عنوان سرمایه‌های فردی تعریف می‌شود که در مربیگری، تلاش می‌شود تا با شناسایی آنها، موثرترین راهکارهای ممکن برای رسیدن به وضع مطلوب (اهداف) شناسایی گردد.

1

آموزش مهارت محور

طبیعی است اگر اشتیاق، رویاها و اهداف ما صرفاً با تکیه بر مهارت‌ها و توانمندی‌های امروزمان، قابل دستیابی نباشد؛ نقش آموزش‌های کاربردی و مهارتی در ساختن پلی بین همین وضعیت موجود و خواسته‌های مطلوب برجسته‌تر می‌شود.

2

منابع و ابزارهای کاربردی

دستیابی به اهداف نیازمند انجام سلسله وظایف و فعالیت‌هایی که است که هر یک با ابزارهای مختلفی قابل انجام است. بازخورد تلاش می‌کند، کارآمدترین ابزارها را به ساده‌ترین حالت به شما معرفی نموده و در اختیارتان قرار دهد.

3

برنامه مربیگری

برنامه مربیگری بازخورد، برنامه‌ای ترکیبی و نمونه‌ای از مربیگری خود-محور (طبق تقاضا و مبتنی بر نیازهای مخاطبین، با شیوه منتخب خود شما) و همانند مربیگری یک-به-یک، نسبت به بررسی و رفع مسائل و مشکلات متقاضیان اقدام می‌نماید.

4

نیازسنجی

در فرآیند نیازسنجی، از طریق بررسی اطلاعات تکمیلی و ارائه فرم‌های مرتبط نسبت به شفاف‌سازی عملکرد کسب و کار اقدام و در کنار دغدغه‌ها و خواسته‌های صاحبان کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ارزیابی عمودی

در این مجموعه ارزیابی‌ها، سه دسته‌بندی عمده نیازها، شامل بر نیازهای سازمانی، نیازهای مهارتی و نیازمندی در حوزه توانمندی‌های فردی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

ارزیابی افقی

در ارزیابی افقی، نیازمندی‌ها مبتنی بر اهداف، راهکارها و خروجی کسب و کار در حوزه‌های عملکردی، ابزاری، آگاهانه و ناآگاهانه در چهار دسته ارزیابی می‌گردد.

 

اسناد بالادستی و نقشه راه

اسناد بالادستی نظیر طرح کسب و کار، برنامه بازاریابی و مدل کسب و کار بررسی و همراستایی آن با ارکان، هویت و عملیات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

نقدینگی و مالی

با ارزیابی گردش جریان‌های نقد، صورت‌های مالی سود و زیان و بیلان آزمایشی دوره‌های گذشته، تجزیه و تحلیل مربوطه به شما گزارش می‌گردد.

فروش و عملیات

ارزیابی عملکرد فروش مبتنی بر شاخص‌های کلیدی عملیات به همراه تجزیه و تحلیل نسبت‌های مربوطه دید کاملی از وضعیت کسب و کار شما فراهم می‌نماید.

سرویس

سطح ارائه خدمات و مزیت‌های وابسته به همراه سیستم‌های جذب و نگهداری مشتری بررسی و راهکارهای مقتضی پیشنهاد می‌گردد.


نکته کاربردی: اولویت خدمات مشاوره و مربیگری برای کسب و کارهای فعال و دارای سابقه عملیاتی، و با هدف رفع چالش‌های پیش‌رو، افزایش ظرفیت توسعه و رقابت‌پذیری کسب و کار در نظر گرفته می‌شود. کسب و کارهای نوپا (فاقد سابقه عملیاتی) ضمن استفاده از آزمون‌ها، دوره‌ها، درس‌ها، ابزارها و منابع در نظر گرفته شده، در صورتیکه با چالش خاصی مواجه هستند می‌توانند پس از عضویت، پرسش خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح نموده و راهکارهای پیشنهادی مربیان را در میان انتخاب‌های خود بررسی نمایند.

 

تکمیل پروفایل

با تکمیل فرم‌ها و ارائه سوابق عملیاتی کسب و کار به مربیان امکان ارائه مشاوره‌های دقیق‌تر را خواهید داد.

بهبود تدریجی نتایج

ضمن تعیین شفاف نتایج مورد انتظار در دوره مشاوره، نتایج عینی این تغییرات به تدریج در بازه زمانی مورد توافق برنامه‌ریزی می‌گردد.

بازگشت سرمایه

با توجه به منابع رایگان و هزینه‌ي اندک عضویت، بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را برای زمانی که اختصاص می‌دهید، فراهم نموده‌ایم.

کاهش هزینه‌های تولید

کاهش هزینه هدف غایی هر کسب و کار است. افزایش کارایی، برون‌سپاری و تمرکز؛ راه‌کارهایی است که در صورت اجرای صحیح، هزینه تولید محصول/خدمت را به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

سیستم‌های جذب و نگهداری مشتری

استقرار سیستمی کارا و مقرون به صرفه، به منظور جذب مشتریان جدید در کنار نگهداری مشتریان جذب شده، ضمن افزایش چرخه عمر مشتریان، هزینه‌های بازاریابی را کاهش می‌دهد.

افزایش مقیاس‌پذیری

کسب و کارها پس از مرحله معرفی، بایستی رشد را در ابعاد چندگانه تجربه نمایند. راهکارهای ایجاد مزیت را پیروی نموده و سیستم‌های جذب و نگهداری مشتریان را فعال سازند، تا آمادگی توسعه پایدار را کسب نمایند!

استارت‌آپ و راه‌اندازی کسب و کار

راه‌اندازی کسب و کار و ورود به بازار بر اساس یک ایده نیازمند طی فرآیندی است که منجر به تصمیم‌گیری می‌شود؛ تصمیم مهم و حیاتی که باخورد تلاش نموده، ضریب اطمینان آن را افزایش دهد.

جذب و نگهداری مشتریان

جذب مشتریان جدید نه تنها برای کسب و کارهای نوپا، بلکه برای قدیمی‌ترها هم گاهاً دشوار است. بازخورد برنامه‌ای مدون برای جذب و نگهداری مشتریان دارد.

رشد کسب و کار شما

رشد کسب و کار نه تنها یکی از عوامل انگیزشی صاحبان کسب و کار برای دستیابی به سود بیشتر است، بلکه لازمه حیات یک کسب و کار و مانع اصلی ورود بازیگران جدید به عرصه محصولات مشابه محسوب می‌گردد.

راهبری کسب و کار

راهبری یک کسب و کار کوچک، نیز مانند یک کسب و کار بزرگ با چالش‌های روزمره مواجه است. آنچه متفاوت به نظر می‌رسد منابع و راه‌کارهای نوآورانه برای استفاده بهینه از منابع در دسترس است.

بیمه و چالش‌های نیروی انسانی

نیروی انسانی کارآمد و با انگیزه سرمایه اصلی هر کسب و کار محسوب می‌گردد. جذب، نگهداری و پرورش نیروهای کارآمد فرآیندی چالش برانگیز و طولانی است که بهره‌گیری از خدمات مربیان کارآزموده را ضروری می‌نماید.

مالی و مالیاتی

با اهتمام دولت به شکل‌گیری اقتصاد مالیاتی، مشاوره و بهره‌گیری از تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی برای کسب و کارهای کوچک می‌توان اهرم رقابتی مناسبی برای ورود و بقاء در بازار ایجاد نماید.

استراتژی خروج

تغییر زمینه اصلی فعالیت کسب و کار تصمیم بزرگی است که اگرچه معمولاً به پشتوانه تجربه فرد اتخاذ می‌گردد، نیازمند بررسی‌های چندجانبه‌ای است که کم اهمیت‌تر از شروع یک کسب و کار نخواهد بود!

سایر چالش‌‌های کسب و کار شما

مربیان بازخورد مشتاق هستند تا با بررسی همه جانبه مسائل و چالش‌های پیش‌روی کسب و کار شما، دانش، تجربیات و راهکارهای پیشنهادی خود را به اشتراک بگذارند، کافیست پرسش خود را در میان بگذارید!